Vyberte stranu

Vinylová podlaha sa dostala do povedomia vďaka svojmu veľkému množstvu výhod, ktoré nám ponúka oproti laminátovej či drevenej podlahe. Jednou z nich je aj odolnosť voči vlhlkosti, vďaka čomu  sa skvele uplatní aj v kuchyni.

Aké je zloženie vinylovej podlahy?

Vinyl sa vyrába z piatich vrstiev polyvinylchloridu, teda z PVC.

Delí na homogénnu a heterogénnu. Homogénna sa vyznačuje rovnakou štruktúrou aj prevedením po celej svojej hrúbke. Základom heterogénnych je gumený nosič s naneseným dekorom, ktorý je zaliaty vrstvou vinylu. A nakoniec jeho povrch kryje PU fólia.

Najväčším plusom pre vinylové podlahy je ich veľká odolnosť voči poškodeniu. Horná vrstva je tak pevná, že nie je vôbec možné stočiť ju do rolky aby sa mohla položiť ako jeden veľký koberec.

Vo zvýšenej vlhkosti sa vinyl na rozdiel od bežnej podlahy neoduje ani nezmení svoj tvar. Takže si ho kľudne môžete vybrať aj do kúpeľne. Rovnako keď sa vám na podlahu niečo vyleje, nemusíte sa hneď báť, pretože vďaka PU fólii na povrchu neprepustí ani kávu alebo rôzne ovocné šťavy. Vinyl je tiež odolný voči nečistotám.

 

Ďalšou z veľkých výhod je priepustnosť tepla. Vinyl je najvhodnejšia podlaha na podlahové kúrenie, vďaka svojmu zloženiu aj hrúbke. Má najnižší tepelný odpor a to znamená, že najlepšie prepúšťa teplo.

A v neposlednom rade je tu samozrejme celkový dizajn. Vďaka technologickým postupom pri výrobe tejto podlahy dostáva ich povrch veľké množstvo podôb. Aktuálne sa najviac štylizujú do podôb exotických drevín a sklenených dlaždíc či kameňa.