Vyberte stranu

Aké sú vaše nároky na ideálnu kuchyňu?

Pred tým, ako navštívite kuchynské štúdio a začnete si vyberať kuchyňu svojich snov, je vhodné zamyslieť sa nad tým, aké sú vaše nároky a očakávania, a tiež aké máte vo vašom dome či byte pre ňu priestorové možnosti. Ušetríte si tak čas strávený výberom tej ideálnej kuchynskej linky pre vás, a vyhnete sa neskoršiemu sklamaniu z toho, že sa vám do nej nezmestí to, čo by ste potrebovali, alebo naopak že sa kuchyňa nezmestí do vyčleneného priestoru a byt pôsobí preplneno.

Rozmery

Pripravte si fotku alebo náčrt priestoru vyhradeného pre vašu novú kuchyňu spolu so základnými rozmermi, zakótovanými dverami a oknami aj prípojkami vody, plynu, elektriky.

Štýl

Zamyslite sa nad štýlom, v akom by ste si kuchyňu predstavovali – pomôžu Vám fotku z časopisov, inšpiráciu z Pinterestu. Zosumarizujte čo sa vám páči, aké prvky by kuchyňa mala obsahovať, aké materiály a farby.

Charakter

Nezabudnite na praktické požiadavky – pre koľko ľudí potrebujete variť, ako často, či potrebujete maximálnu bezpečnosť pre vaše malé deti alebo vysokú odolnosť povrchov kvôli nezbedným domácim miláčikom…

Ako postupovať pri výbere kuchyne?

Na mieru danému priestoru

Ak ste si našli v časopise vysnívanú kuchyňu s priestranným ostrovom, a na kuchynskú linku plánujete priestor o rozmeroch 3×2 metre, zrejme budete musieť robiť kompromisy a zľaviť zo svojich nárokov. Pred návštevou kuchynského štúdia si premerajte, koľko máte k dispozícii miesta, a zakreslite si pozíciu okien, dverí, prívodov elektriny, plynu, vody, aj polohu vyústenia odpadového potrubia.

Premyslite si, aký je váš životný štýl, ako často varíte a v akých množstvách, pre koľko osôb, koľko potrebujete miesta na ukladanie potravín a kuchynského náčinia, či v nej potrebujete aj stolovanie a podobne. Od toho sa bude odvíjať veľkosť kuchyne, typ skriniek a ich rozmiestnenie.

Základom je do detailov premyslený návrh

Ak staviate dom, návrh kuchyne potrebujete vytvoriť ešte predtým, ako sa budú riešiť rozvody elektriny, plynu a vody, aby vás neskôr neobmedzovali nevhodné umiestnenia prívodov. V našom kuchynskom štúdiu vám navrhneme najpraktickejšie funkčné riešenie vašej kuchyne vrátane doporučeného umiestnenia prívodov. Poradíme vám aj s materiálovým a farebným zladením kuchyne. Samozrejmosťou je kvalitná 3D vizualizácia, na ktorej si môžete skontrolovať výsledný návrh, a vidieť tak ešte pred realizáciou, ako bude vaša vysnívaná kuchyňa vyzerať.

Na mieru vášmu štýlu

Pred tým, ako sa dáte zlákať aktuálne módnym dizajnom, skúste si pozrieť, ako máte zariadený zvyšok domu či bytu, aký charakter zariadenia interiéru sa vám páči, alebo aj aký je váš obľúbený štýl obliekania. Módne trendy sa po pár rokoch menia, ale vo vašej kuchyni budete tráviť svoje dni dlhé roky. Je preto dôležité, aby jej štýl zodpovedal charakteru vašej osobnosti skôr ako práve módnemu štýlu.