Vyberte stranu

Zariaďovať interiér vo vidieckom štýle nie je len o tom, že zoženiete množstvo starožitne vyzerajúcich dekorácií. Dôraz sa kladie na funkčnosť všetkých tých pekných ošúchaných doplnkov. Zabudnite tiež na lacné pásovo vyrobené kúsky nábytku, ale stavte na skutočné drevo, na ktorom môže byť viditeľný aj zub času.

Kuchyňa s nádychom vidieka by mala byť z prírodného dreva, alebo aspoň s náterom v tradičnej palete farieb. Stavte na jednoduché panelové dvierka s guľatými úchytkami.

Vidiecky štýl rozoznáte podľa farebných kombinácií bielej, béžovej, hnedej, zelenej a prípadne horčicovej. Zo vzorov dominujú kocky či pruhy, tu sú prípustné aj farby ako červená a modrá.

Podlahy by mali byť z prírodných materiálov, ideálna je palubová podlaha alebo veľké kamenné kocky.

Pod drevenou podlahou si väčšina ľudí predstaví parkety alebo vlysy. Do rovnakej kategórie však patria aj doskové a palubové podlahy

Korkové podlahy EGGER CORC+

– sú vyrobené z prírodných materiálov korok a drevo. Dekór je nanášaný na korok o vysokej hustote technológiou priameho tlaku za použitia ekologicky šetrných náterov.

Podlahy EGGER cork+ sú bez obsahu PVC a získali pečať Modrého anjela.

Ďalšie podlahy na prírodnej báze sú drevené podlahy LIFE LINE (dodávateľ Barlinek)

– Celodrevená trojvrstvová podlaha

– polomatný lak zdôrazňuje prírodný charakter drevenej podlahy a hĺbku jej vzorov

– charakter nášľapnej vrstvy -bohatosť prírodných vlastností dreva, rozmanitá farebnosť dosiek, ľubovoľná kresba dreva, zdravé alebo vyplnené hrče strednej veľkosti

– Možnosť renovácie brúsením 2 -3 krát = podlaha na 30 rokov

Drevené podlahy – séria DECOR LINE

farebné dosky – sú vyrábané pokrytím povrchu dosiek farebnými lakmi alebo olejmi a moridlami zušľachtenými a chránenými lakom. Použitie konečnej úpravy tohto typu budí dojem moderného a rôznorodého vzhľadu dosky so zachovaním prírodnej štruktúry a kresby dreva.

– niektoré z dekorov majú brúsený povrch – „Obstarožná“ podlaha v dôsledku brúsenia vyzerá, ako keby bola používaná celé generácie a udržala si najlepšie vlastnosti dreva

– efekt brúsenia zdôrazňuje prirodzenú krásu letokruhov a zviditeľňuje ich štruktúru, vďaka čomu je vlnité uloženie vlákien viditeľnejšie a prípadné známky používania budú oveľa menej viditeľné

– podlaha nadobúda ušľachtilý vzhľad plný tepla.

– charakter nášľapnej vrstvy -bohatosť prírodných vlastností dreva, rozmanitá farebnosť dosiek, ľubovoľná kresba dreva, zdravé alebo vyplnené hrče strednej veľkosti

Prečo tento typ podláh?

Teplota podlahy a stien je pre tepelnú pohodu človeka dôležitejšia ako teplota vzduchu v miestnosti. Drevené podlahy veľmi dobre tepelne izolujú, a tak ich ľudská noha vníma príjemne.Pre človeka je drevená podlaha príjemná svojou nášľapnou elasticitou. Chránia tak naše končatiny pri chôdzi a pri nárazoch.

Podlahy upravené voskovým olejom sú odolnejšie proti odretiu ako lakované a nekĺžu, ale zase sú náročnejšie na údržbu a je tu viac vrstiev použitých prípravkov. Pri poškodení možno na olejových podlahách prípadný vryp zakryť opravným olejom, na lakovaných parketách býva prípadná korekcia vidieť a časom sa musia parkety v miestnosti kompletne prebrúsiť a opäť nalakovať.

Aké drevo zvoliť

Výber konkrétneho typu podlahovej krytiny ovplyvňujú štýl interiéru, predpokladané namáhanie a náš vkus. Všeobecne platí, že dubové a bukové podlahy sa môžu niekomu zdať už trochu opozerané, pretože sa používajú najčastejšie. Dub však veľmi dobre odoláva vlhkosti, módnym vlnám aj svetlu.