Vyberte stranu

Splnený sen o bývaní

Domáci pán si pozemok, na ktorom dnes stojí ich dom, vyhliadol už ako 14 – ročný chalan, keď sa tadiaľ jedného dňa vracal z hory. Po založení rodiny prišiel čas uskutočniť svoj sen. Rozhodnutie padlo v roku 2009. Vytriezvenie ale nastalo, keď zistili, že vysnívaný pozemok má 63 vlastníkov. Nadišiel teda zdĺhavý proces vykupovania, ktorý sa ťahal viac ako 7 rokov. Už to chceli vzdať a kúpiť si hotový dom niekde inde, keď sa staršia dcérka rozplakala, že tatino sľúbil postaviť pre nich vlastný domček. Rozhodli sa teda pokračovať a dotiahnuť to do konca.

výhľad

A podarilo sa!

Konečne v roku 2015 sa začalo stavať, a o rok a pol bol dom dokončený. Zariaďovanie interiéru ale tiež nebolo jednoduché. Hoci brat domáceho pána je architekt, jeho moderné poňatie majiteľkinmu vkusu nesedelo. Mala svoju predstavu o útulnom vidieckom štýle. Skúsila teda osloviť inú dizajnérku. S tou sa však  tiež po čase rozišla, keďže sa jej nepáčilo, že jej nenechala priestor pre vlastné rozhodnutia. Nakoniec si teda dom sama zariadila sama, presne podľa svojich predstáv.

obývacia časť

„Bolo to pre mňa strašne ťažké“, spomína na toto obdobie domáca pani, „vybrať niečo z toho obrovského množstva vzoriek. Nevedela som si prestaviť, ako to bude v dome vyzerať“. Nakoniec sa jej predsa len podarilo vykúzliť si interiér svojich snov, v ktorom sa celá rodina cíti príjemne.

Srdcom každého domova je kuchyňa

Keďže domáca pani veľmi rada varí aj pečie, najviac jej záležalo práve na kuchyni. Chcela ju mať dostatočne veľkú, funkčnú a praktickú, a tiež aby sa jej páčila. Navštevovala rôzne kuchynské štúdiá a predajne nábytku, premýšľala a kombinovala, ale stále to akosi nebolo ono. Až nakoniec JU našla – svoju kuchyňu snov objavila v kuchynskom štúdiu CASTILL.

kuchyňa

Bolo rozhodnuté

Dizajnérka z kuchynského štúdia pomohla s dispozíciou a funkčným rozdelením jednotlivých častí. Keďže výsledný efekt stojí na detailoch, venovali pozornosť výberu každej jednotlivej súčasti. Celkovú atmosféru si už majiteľka dotvorila sama milými doplnkami.

detaily

Najdôležitejší v kuchyni je sporák

Aj tu sa domáca pani nechala inšpirovať v CASTILLe a zvolila tradične vyzerajúci  a veľmi kvalitný sporák značky Falcon. „Som s ním veľmi spokojná, varí aj pečie sa mi na ňom výborne“, pochvaľuje si majiteľka.

sporák Falcon

Kuchyňa je prepojená s obývačkou, tá je zariadená v rovnakom duchu. „Väčšinu dňa trávime tu, na poschodie chodíme iba spávať“, prezrádza domáca pani. A niet sa čo diviť – príjemná atmosféra tu dýcha z každého kúta. Veď posúďte sami 🙂